CO, JAK A PROČ

Mnoho lidí si myslí, že velkolepé expedice a cesty mohou být podniknuty jen na místech, která jsou velmi vzdálená.

Bydlení na břehu Temže nás inspirovalo k tomu začít pádlovat a  vrátit se domů o nějakých 3 500 kilometrů později. Rozhodli jsme se, že nebudeme hledat dobrodružství nikde daleko, když nám může začít doslova na prahu.

A tak se zrodila myšlenka na obeplutí Velké Británie z Londýna.

V dubnu 2012 vyplujeme na mořských kajacích kolem hlavního ostrova Velké. Cestu podnikneme bez přímé a konstantní pomoci z pevniny, tedy žádné doprovodné vozidlo. Pobřeží má asi 3500 kilometrů a plánujeme je objet za čtyři měsíce.

Pevninu a vody Velké Británie jsme si vybrali, protože Velká Británie zaujímá ve světě mořského kajakování výjimečné postavení. Je to místo, kde se utvářel moderní přístup k tomuto sportu, a to díky jeho geografické poloze a velké rozmanitosti mořského pobřeží a komplexních přírodních podmínek. To se vyznačuje silnými mořskými proudy a příbojem. Proměnlivost počasí dává možnost začít rozmanité podmínky jako sníh, vedro, silný vítr, či “vražedné“ midges (komáry).

Je zde mnoho odlehlých míst, malých ostrovů a také možností dlouhých, až 80 kilometrových přejezdů na nechráněném otevřeném moři.

One response

  1. cauky lidicky hodne stesti s vasim vejletem ceka vas velke dobrodruzstvi ja sam mam obeplutou uk od Doveru as do Portree na isle of sky tak pokud by jste potrebovaly nejake info nestydte se mne ozvat rad se podelim se vsim co vim. kazdopadne spoustu vetru v zadech a stesti na uzasne lidicky .
    ps.
    ja si zase jedu ubeplout irsko tento rok tak do sebe mozna narazime nekde v anglesea.
    s pozdravem Petr major

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s