Gravesend

Gravesend, kde „graves“ znamená „hroby“ a „end“ „konec“. Je mnoho verzí odkud jméno města pochází. Jedna hovoří o původu ze slova „grafs-ham“ nebo-li „konec zářezu“ (grove). Jiná pochází ze Saxonského Gerevesendu, konec území Portreve. Někteří místní si myslí, že to pochází z toho, že až sem sahaly hroby obětí Londýnské morové rány, a odtud tedy jméno „Konec-hrobí“. Narozdíl od princezny Pocahontas, v roce 1617, my jsme zde v hrobě neskončili. Ovšem i pro nás zde něco skončilo, naše okružní cesta kolem Britského pobřeží.

20120730-191409.jpg

Odtud už jsme opravdu na cestě domů, zpět do města, a hlavně na Shadwell.
Dnešní návštěva Gravesendu se od té poslední, před čtyřmi měsíci výrazně lišila. Tenkrát jsme byli na začátku naší cesty a nevěděli jsme, co očekávat. Kromě rychlojídelny s velmi mezinárodní kuchyní jsme nic neviděli.
Tentokrát jsme zjistili, že Gravesend je docela pěkné město s bohatou historií ovlivněnou jeho polohou jako strategické místo na cestě mezi mořem a Londýnem jak po vodě, tak i po souši.
Ovšem ještě jsme byli pod vlivem rutiny naší předchozí cesty. Bylo to zvláštní nechodit městem se suchými vaky v rukou, plnými cenných věcí a iPadem. Nemuseli jsme se strachovat o lodě zanechané na pláži a doufat, že jsou dost těžké na to, aby je někdo odnesl, a že oblečení je dost mokré na to, aby je někdo chtěl.

20120730-191700.jpg

Dnešní oběd byla příjemná chvíle bez nutnosti rychle psát blog. Mohli jsme si sednout k jakémukoliv stolu a ne jej vybírat podle dostupnosti a množství zásuvek. Ani jsme se nemuseli radovat s možnosti WiFi, něco, čeho se nám od Skotska nedostávalo.

20120730-191556.jpg

Dokonce zde měli i sojové mléko na cappuccino (normální mi nedělá nejlépe).
Takže i když něco pro nás skončilo, něco jiného zase začíná. Můžeme zase částečně začít žít naše normální životy. Říkám částečně, protože náš byt je stále ještě obydlen někým jiným, ale což, ještě jsou stále prázdniny, takže na úplnou stabilitu je ještě dost času.

One response

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s