Když ti to nabízejí, ber!

To je fráze z knížky, kterou jsem četla pěkně dávno. Název si nepamatuji, ale byla o staré paní žijící ve starém domě v Islingtnu, v Londýně. Docela vtipná.

A o uchopení příležitostí byl celý včerejší den. Začalo to ráno tímto. Pokud se něco jmenuje „Cappuccino speciál“ je blbost to nezkusit. Dobrota, se šlehačkou a čokoládou.

20120724-214227.jpg

K tomu jsme přidali Banánovo-karamelový zmrzlinový dort. Naše dny jsou už spočítány, a až se vrátíme do normálního koloběhu, tak žádné dorty a káva každý den nebudou.

20120724-214311.jpg

Další příležitost se zjevila v podobě Marka, toho, co nás v Aberdeenu ubytoval u svého kamaráda. Přijel do Skeggness na meeting a našel nás na pláži. Hned jsem jeho síly využila, voda odešla pěkně daleko.

20120724-214354.jpg

To mi dalo příležitost vyfotit Terezce nějaká ta zvířátka, co tu ještě nebyla.

20120724-215050.jpg

20120724-215125.jpg

Dnešní pádlování byla idyla. Sice jsme přejížděli The Wash, velký záliv mezi Lincolnem a Norfolkem plný zrádných písčin, ale pohoda. Moře nás něžně pohupovalo na vlnkách vytvořených větrem o síle 5. Ten nám foukal do tváře a ochlazování nás v odpoledním horku. Turbíny větrných elektráren, mezi nimiž jsme museli projet, klidně hučely ve vzduchu.

20120724-220807.jpg

Zrovna když jsem se rozhodla si ulevit, se k nám přiblížila loď. No, když dáma musí, tak musí. Doufám, že posádka dorazila v pořádku domů.

Norfolkské pobřeží už z dálky zlatě svítilo v podvečerním slunci. Díky přílivu i pláž se jevila přátelsky a z vody se dalo dohlédnout až k místu vhodnému pro stan.

20120724-214438.jpg

Poslední dnešní příležitost přišla jako tři mladí silní muži. Neváhali a pomohli dostat lodě na břeh a ušetřili mi tak spoustu sil.

20120724-214516.jpg

Ber, pokud můžeš, stojí to za to!

3 responses

  1. No jo, jídelko, fantazie… Už plánuji vaše setkání s českými redaktory v Praze, s Libuškou to zorganizujeme, i když je i olympiáda… pa Táňa

  2. Ahojky,
    Terezka i já moc děkujeme tetě za fotky:-)) Ty nám chyběly do sbírky vašich zvířátek na cestách! Posíláme pozdravy a čistě náhodou,pochopila jsem,že míříte do Čech? Stavíte se také v Liberci?

  3. ahoj naty a myšáku,
    než jsem se rozhoupala, že vám napíšu, tak už jste skoro doma:) od studií uběhla už spousta času, ale vy jste pořád stejní závisláci na adrenalinu:) takže se vlastně moc nezměnilo:) jenom ty myšákovy růžový tepláky. držíme pěsti, ať i cílová rovinka proběhne pouze v rámci dobrých zážitků. díky za skvělé fotky a vtipný blog… aspoň i my zapecáci se takhle někam podíváme:)
    z jihočeské samoty zdraví kamila a celá půlpytlovic rodina

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s