Lincoln – přímořský průmysl

„Přímořské středisko nebo město je situováno u moře. Kde pláž je hlavní atrakcí, pak se takové středisko nazývá plážové středisko.“

Severovýchodní Lincoln nám připomíná jedno velké plážové středisko. Pobřeží je lemované nekonečnými karavan parky, mezi kterými jsou přímořská města. Popularita dovolené u moře v Británii se rozrůstala od poloviny devatenáctého století. Od začátku měla přímořská zábava svá pravidla, promenáda, zmrzlina, pobyt na pláži, projížďka na oslech a loutkové divadlo, zvláště takzvaná Punch and Judy show.
Od poloviny dvacátého století, ale návštěvnost začala upadat, mnoho lidí bylo schopno si dovolit dovolenou v zahraničí. To také začalo měnit tvář přímořských měst, mnohá se stala místy, kam se lidé stěhují na důchod, to jsme viděli na populaci ve Withernsea. Také zábava se změnila. Mnoho přímořských měst teď láká na herny, noční život a nákupní centra.

20120723-102451.jpg

20120723-102522.jpg

20120723-102614.jpg

20120723-102813.jpg

20120723-102952.jpg

Včera jsme stanovili na pláži před Butlins. Butlins jsou ohromné prázdninové parky původně postavené jako střediska pro rodinou dovolenou a zábavu. Mě se líbí důvod, proč byla založena. První bylo otevřeno v roce 1936, shodou okolností, to před kterým jsme stanovali, Billym Butlinem. Ten na tuto myšlenku přišel po té, co strávil několik nepěkných dovolených na Barry Island, kde musel ubytování opustit každé ráno a mohl se tam vrátit až večer. Dřív prý normální praxe.

Celý večer jsme slyšeli hluk zábavy, hudbu a kakofonii lidských hlasů. V půl čtvrté ráno mě probudilo ticho.

Reklamy

One response

  1. Ahojka mořští tuláci, snad nejvíce nás potěšila zpráva, že ještě před 13.srpnem zavítáte do Čech a na Moravu. To je báječné, moc se těšíme, někteří si sebou vzali plavky v očekávání, že si s Natalkou zaplavou. Já to nejsem… Tak pádlujte, pádlujte, at už jste doma!!!! Táňa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s