Z Aberdeenu ve výtahu

V Aberdeenu jsme kvůli špatnému počasí zůstali dvě noci. Bylo o nás dobře postaráno, byli jsme u Finlayho and Lindy, spolupracovníků a přátel Marka, švagra našeho bývalého a budoucího domácího. Aberdeen jsme opustili v neděli v poledne vyprovázeni psem Dylanem.

20120709-120543.jpg
Nezačínalo to pěkně, na pláži nás uvítal surf. Já ho prostě nemusím. Vlny dokážou mít pěknou sílu a nejen, že člověka pěkně promáčí, ale hlavně i omlátí, a mě často zastaví, převrátí, semelou a musím start opakovat.

20120709-120557.jpg

Naštěstí to vyšlo a my brzy nechali město za sebou. Dnešní pobřeží bylo úžasné. Poměrně vysoké útesy byly pokryté zelení, která místy sahala až k vodě. Útesy vytvářely různé tvary, kopce, hřebeny, samostatné skalky. Na nich byly více či némě zřícené hrady a kláštery. A všude kolem nás bylo plno ptáků, jejichž křídla šuměla ve vzduchu. Prostě paráda.

20120709-120728.jpg

20120709-120743.jpg

Nejlepší ale bylo, že jsme konečně měli sebou nejen silný proud, ale i lehký, příjemný větřík v zádech, takže jsme svištěli. Ujeli jsme 25NM (asi 45km) za 6 hodin. Naše normální rychlost je tak 2NM/hod, někdy i 3.
A protože byl den tak příjemný, zakončili jsme jej jídlem, jak jinak. Stejně jsme museli čekat na pozdější hodinu se stavěním stanu.

20120709-120859.jpg

Takže pro ty, co se o to zajímají, Michal měl Fish & Chips a já Hřebenatky se slaninou ve vínové omáčce a se salátem. Obojí čerstvě chycené. Mňam.

Reklamy

One response

  1. Ahoj,
    no jídlo vypadá výborně a určitě i chutnalo:-) Opožděné díky za fotky zvířátek,ty jsou pro Terezku a jídla ty jsou pro nás,ale hlavně díky za vaše fota,vidíme,že jste zase ve formě,držte se ahoooj

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s