Thurso

V Thursu jsme už od čtvrtka. Každý večer se rozhodneme, že druhý den pojedeme, a každé ráno se rozhodneme zůstat. Ne, že byThurso nebo hotel byly tak krásné, ale vítr o síle F5 a 6 nás nutí sedět na zemi. Čeká nás Pentland Firth a to není místo, kterým člověk projíždí, když mořská předpověď je „rozbouřeno“.
A tak se poflakujeme po okolí a porovnáváme místní cafe a dorty. No taky to není tak špatné.

20120624-082538.jpg

Zatímco tu sedíme, tak John Willacy, na druhém konci Británie, tedy ve Walesu, dokončil svůj objezd Británie. Zatím je nejrychlejší, 72 dní. Měli jsme čas sledovat jeho blog častěji, zřejmě to, že už byl blízko cíle, jej hnalo vpřed i v předpovědi podobné té naši. I když poslední noc strávil na pláži dvě hodiny od cíle, ani jej už vítr a moře dál nepustili. John si, ale takové kousky může dovolit, je to trenér welšské kajakové reprezentace a pádluje asi už sto let. A tak byl schopen v podobné předpovědi dělat až 100 kilometrů denně.

20120624-082623.jpg

Dnes jsme se opět ráno rozhodli nejet, a to je tu s námi Andrew, který nás přijel navštívit až z Londýna. Dobře, pomohlo, že byl na dovolené ve Skotsku. Takže by i odvoz do přístavu k lodím byl. Ale my ne, čekáme na uklidnění. K tomu, abychom se cítili lépe, nám pomohla věta právě z Johnova blogu: „I’d rather be 100% below the ‚in big poo‘ line than 1% over it“. (Raději budu 100% pod hranicí „velkého průseru“ než 1% nad ní).

One response

  1. Ahoj,John je nejen dobrý kajakář,ale i moudrý muž:-) a vidím,že vy také máte pod čepicí,dejte si dortíky,i když to vypadá,že české větrníky a indiány nebo marcipán nemají:-( a jak vám chutnala pistáciová Orion?:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s