Nákupní terapie

O nákupní terapii se mluví tehdy, když hlavní účel nákupu je zlepšit náladu nakupujícího. A na nákupní terapii jsme se vydali ve čtvrtek. Stopem jsme odjeli do Ullapoolu, kde jsme si dali kafe a nakoupili spoustu dobrého jídla.

20120616-124505.jpg

20120616-124522.jpg

Zboží, které se během nákupní terapie zakoupí je často označováno za „comfort buys“, tedy uklidňující nákup. I já jsem jeden takový udělala, nevím jak se vejde do už tak plných vaků, ani kdy si je v nejbližší době obléknu.

20120616-124618.jpg

Z Ullapoolu jsme se svezli zpět školním autobusem, ne, ještě nejsem připravena na návrat do práce. Zbytek dne pak byl věnován psaní předešlého příspěvku. Tu noc jsme ani jeden dobře nespali.

V pátek vítr zesílil a stejná předpověď byla i na sobotu, takže nás čekalo několik dní na pevnině. Bylo načase se trochu po rozhlédnout po okolí. Přece jen jsme ve velmi krásné části Skotska, zvané Summer Isles (Letní Ostrovy).

20120616-124710.jpg

Během objevování okolí jsme znovu měli čas přemýšlet nad tím, co se vlastně dělo, současně nám chodily komentáře k článkům.
Pochopili jsme, že to nebyla celá česká kajaková scéna, ale jen malá skupina lidí. Avšak o co byla menší, o to byla hlučnější.

Summer Isles svou tvořeny několika většími a mnoha malými ostrovy. Už, když jsme sem ve středu přijížděli, strávili jsme čas jejich obeplouváním a objevováním.
První ostrov, který jsme navštívili, a poobědvali tady, byl Priest Island (Kněz). Dříve to bylo oblíbené místo pro pašeráky. Jméno ostrov dostal buď díky knézi, který se zde uchýlil dožít, nebo díky knězi z Lochbroomu, který sem ve středovělu za trest posílal nehodné mnichy.
Další legenda praví o zloději ovcí, který sem byl vykázán. A později, polepšen, akceptován zpět do společnosti na pevnině.

20120616-124809.jpg

Stac Mhic Aonghais je několik skalek pojmenovaných po Angusi Kerrovi. Ten sem byl poslán za trest, když zneuctil dceru z vážené rodiny. Lidé jej pravidelně chodili kontrolovat a při jedné takové návštěvě Angusi nepozorovaně proklouzl a na loďce utekl na pevninu.

20120616-124903.jpg

Náš kemp leží naproti Risol Island. Zde bývala rybářská stanice a také malá hospoda pro námořníky.

20120616-124942.jpg

Největším ostrovem je Tenera Mor. V 18 a 19 století zde bydlela velká komunita rybářů. Na počátku 20 století tu zbyly už jen dvě rodiny. Přesto si ostrov zachoval vlastní poštovní servis, nyní je tu cafe a rekreační domky.

A protože vítr opravdu nebyl na pádlování, zkusili jsme ho využít k létání.

Pokud se vítr uklidní jak slibuje předpověď, v neděli bychom měli vyrazit na cestu kolem severozápadního rohu.

2 responses

  1. Inu, jak vidím, tak se počasí umoudřilo a zase vás pustilo o kus cesty dál. Jste bezvadní, nadupaní a moudří, moudří zdůrazňuji, copak by toho, kdo nejedl vtipnou kaši napadlo, léčit se nákupní terapií.? Já si říkal co je ve věci, že stojíte několik dní na jednom místě, nedošljy vám snad síly, nebo co? A vy, při čekání na počasí jste brali léčebnou kůru. Je to moc dobře, že máte vše pod kontrolou. Vím z hor, jaké problémy může počasí zavinit, což teprve na moři. Jsem na vás Natalo a Michale hrdý a držím pěsti. Táta i Pavla

  2. Ahojte vy dva mořští vlci, ty šatečky jsou parádní, co si koupil v rámci terapie Michal? Pádlujte, pádlujte, ať už toho máte co nejvíce za sebou a brzy dorazíte zase domů… Táňa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s