Sedmdesátý den

Včera jsme dosáhli Malaig. Tedy skoro dosáhli, původně jsme měli v plánu se sem zastavit na oběd a pokračovat dál. Pak jsme se rozhodli se sem zastavit na skoro večeři a popojet kousek dál. Nakonec jsme zastavili asi dva kilometry před Malaigem, abychom stihli nějakou večeři s tím, že dál se pojede až zítra. Vítr měl totiž zase navrh.

20120611-204714.jpg

Nakonec to ale nevadilo, Malaig máme rádi. Došlo nám, že už jsme tu po čtvrté.
Poprvé jsme ho navštívili při našem prvním výletu do Skotska před šesti lety, přijeli jsme sem stopem a pokračovali na Skye.
Podruhé jsme sem dorazili s kolem při naší cestě z Vnějších Hebrid před čtyřmi lety. Potřetí jsme sem dorazili v kajaku během naší výpravy kolem Skye před dvěma lety. A teď jsme si sem dojeli až z Londýna. Kromě této poslední, nebyla ani jedna v plánu, ale evidentně nás sem pravidelně něco táhne.
Oslavili jsme to Fish & Chips, naše poslední koupené jídlo před cestou na sever.

20120611-205026.jpg

Dnes ráno jsme vyrazili, jak jinak, proti větru. Cíl byl jasný projet Kyle Rhea a Kyle Lochalsh, dva úzké průlivy oddělující Skye od pevniny. Projet je je možné jen s proudem, a tak jsme měli naspěch. Bohužel vítr se taky nenudil a foukal a my se proti němu dřeli.
Když nám bylo nejhůř, zastavili jsme na oběd. Během něho jsme uviděli další kajakáře. Zanedlouho přistáli vedle nás. Vyskočili z lodí, v kraťasech a bosí a zlehka je vytáhli na břeh. No jo, pomysleli jsme si, dva místní mladíčci na projížďce. Slovo dalo slovo, oni to sice byli mladíčci, asi o patnáct let mladší než my, ale projížďku měli delší. Patří ke skupině studentů St Andrew univerzity, kteří objíždějí Skotsko, jeden to jede celé, zbytek se střídá.

20120611-205203.jpg

Na Michala udělali dojem a hned se rozpomínal na své mládí ve Všenorech, kde trávil léta jako sportovní instruktor a nic kromě kraťasů a piva večer nepotřeboval.

Reklamy

2 responses

  1. Ahoj,ahoj, ahoj, sleduji váš pohyb několikrát denně a těším se, že sever Skotska se vám nezadržitelně přibližuje. Potom to budete mít z mého pohledu a pohledu středověkých vědátorů (zastánců teorie ploché země) pod kopec. Středověcí vědátoři se s vážnou tváří ptali Kryštofa Kolumba: “ Jak pojedete z té Indie zpět, je-li země kulatá, jak tvrdíte, pak to je do kopce?“. No snad se vám pojede „pod kopec“ lépe. Pište, pište, pište. Táta a Pavla

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s