SMĚR SEVER

Plán pro dnešní den byl vcelku jednoduchý. Přejet lodní trasu do Belfastu, kterou nešlo minout ani bez mapy a pokračovat dále na sever.
Ráno nás ze stanu vyhnalo slunce, ale než jsme stačili nabalit lodě, začalo se pomalu zatahovat. Když jsme dorazili k lodní trase, přidala se navíc mlha, která nám rozhodně na klidu nepřidala. Naštěstí viditelnost byla pořád obstojná a všechny lodě jsme viděli včas, tak abychom jsme se jim stihli klidit z cesty.

20120530-201145.jpg

20120530-201232.jpg
Na druhé straně zálivu jsme narazili na útesy. Brzy jsme si všimli, že se nad námi vine stará stezka s řadou lávek. Nakonec jsme neodolali a strávili nějaký čas jejím důkladnějším zkoumáním. Stezka na útesech Gobbins byla vybudovaná místní železniční společností a otevřena v roce 1902. Po dlouhé roky byla vyhledávanou turistickou atrakcí a nakonec uzavřena pro veřejnost roku 1962, od té doby chátrá.

20120530-201307.jpg

20120530-201350.jpg
Když jsme se nabažili útesy, pokračovali jsme dále na sever až k vesnici, která se nám zdála dost velká na to, aby měla hospodu. Zde bylo na čase pro dnešek skončit.

One response

  1. Ahooj,
    tak snad tam ta hospoda byla:-)) Zdraví vás i taťka a vzkazuje,že je dobře,že jste zůstali při zemi a chtěli zaslat pouze čokolády a sladkosti,soudek piva by se nám posílal těžko,leda po moři a to by šel ke dnu,takže jedině prázdný a to byste nás zase hnali:-) Dospěli jsme tedy k závěru,že na pivo musíte přijet vy k nám a jedno jak:-)
    Mějte se ,všichni zdravíme Lucka s rodinou a táta také

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s