Nekonečná Lyme Bay

Když jsme odjížděli z Burton Bradstocku, řekla nám Barbara, že do Plymouthu to jsou tři dlouhé dny. No my už jsme na cestě pátý a do Plymouthu to je stále ještě daleko. Odpověď je stejná, protivítr nás zpomaluje a bouře nás nutí být z vody pryč.
Z Oddicombe Beach jsme odjeli včera ráno. Nic nám nezbývalo, protože Torbay Council nám do stanu položil papír, na kterém bylo napáno, že máme odejít to 6 do večera toho dne a odnést si všechny své věci sebou jinak, že budou zabaveny, odstraněny a zničeny. Bohužel nám nezbývalo nic jiného než zůstat a doufat, že úředníci po 6 večer nepracují. Nepracovali, poslali ochranku, aby nás zkontrolovala, ale v celku po nás nikdo nic nechtěl. Druhý den ráno jsme vstali brzy a ještě před 8 ráno odjeli.

Den byl krásný, pádlovalo se nám krásně a pobřeží bylo velmi fotogenické. To šlo až do oběda. Po obědě se zvedl vítr a začal foukat jak jinak než proti nám a navíc nás tlačil ven moře. Podařilo se nám přejet Start Bay, ale na objetí Start Pointu nám už skoro nezbývaly síly a ani čas, proud se obracel do hodiny, a tam je opravdu silný.
Přistáli jsme ve vesnici Hallsands. Stan jsme postavili na poměrně vysoko na pláži. Ale když jsme byli už hotoví se vším, všimli jsme si jak místní posouvají své lodě a bárky výš. Co to asi znamená? Po večeři jsme vyšli na kopec chytit signál, předpověd´ hlásila bouři a vítr o síle F8 až 9. Rozhodli jsme se, že do rána než příjde příliv vydržíme.
V noci fučelo od východu přímo do nás tak, že Michal musel ven do bouře přichytit stan. Do rána jsme vydrželo, ale v sedm bylo jasné, že je načase stěhovat. Naštěstí se moře drželo dál dokud jsme neodnesli stan, pak si a radostí začalo šplouchat tam, kde jsme spali.
Bylo nám jasné, že v tomhle větru se nikam nejede, tak jsme vyrazili objevovat okolí. Zjistili jsme, že nejsme první koho chtělo moře spláchnout. Původní vesnici Hallsands sebralo moře jednoho lednového dne roku 1917. V druhé polovine devatenáctého stoleti probíhala těžba štěrku a písku na stavbu nového přístavu v Plymouthu v moři kousek od vesnice Hallsands, to přispělo ke snížení dna a mohutná bouře v kombinaci s vysokým přílivem zničila vše kromě dvou domů během jediné noci.

20120425-203348.jpg

20120425-203409.jpg

20120425-203431.jpg

20120425-203455.jpg

20120425-203520.jpg

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s